Akcesoria dla psów myśliwskich – Co warto wiedzieć?

akcesoria dla psów myśliwskich - las

Pies od zawsze towarzyszył myśliwym podczas polowań. Jest niezastąpionym kompanem, który pomaga w polowaniu na zwierzynę. Posiada wyostrzony węch, dzięki, któremu wytropi ptactwo czy inne dzikie zwierzę. Każdy pies powinien być odpowiednio przeszkolony, również w zależności od rasy, każdy z nich ma inne predyspozycje. Warto zadbać o odpowiednie akcesoria dla psów myśliwskich.

Jakie akcesoria dla psów myśliwskich są dostępne na rynku?

Jak dobrze wiemy polowanie często przebiega w trudnych warunkach(bagnach, gęstych lasach, deszczu, śniegu). Po każdym z takich polowań pies będzie brudny, warto zadbać o pielęgnacje jego sierści. Na rynku jest wiele preparatów do kąpieli, które zwalczą nieprzyjemny zapach. W chłodniejsze dni warto zadbać o akcesoria dla psów myśliwskich w postaci kamizelek, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów o jaskrawych barwach, dzięki czemu dostrzeżemy naszego czworonoga nawet z dużych odległości.

akcesoria dla psów myśliwskich - pies myśliwski

Jak przebiega szkolenie psów myśliwskich?

Podczas szkolenia m. in. aportowania do szkolenia psów wykorzystuje się specjalne gryzaki wykonane z wytrzymałych gumowych materiałów. Również bardzo przydatne są specjalne gwizdki do nauki przywoływania. Przydatne podczas treningu, również będą smycze oraz obroże treningowe. Naturalne gryzaki dla psów idealnie sprawdzą się jako nagroda za dobrze wykonaną komendą. Rekomendujemy sklep internetowy Knieja, gdzie znajdą Państwo wiele innych przydatnych akcesoriów dla psów myśliwskich.