Poznaj rasy psów, które mają włosy zamiast sierści!

Pies z włosami zamiast sierści to świetne rozwiązanie dla osób z alergią. Ponadto psy z włosami są idealne dla osób, dla których utrzymanie czystości w mieszkaniu jest bardzo ważne. Sierść jest gubiona i znajduje się wszędzie. Włosy nie, dlatego też są bardziej łatwiejsze w utrzymaniu.

Czym różni się sierść od włosa?

Sierść psa rośnie do konkretnej długości i wciąż wypada podczas linienia. Natomiast włosy cały czas rosną – podobnie jak u ludzi i wypadają sporadycznie. W związku z tym włosy zamiast sierści wymagają innej pielęgnacji. Częściej powinny być poddawane zabiegom pielęgnacyjnym takim jak mycie, czesanie czy wizyta u fryzjera. W sumie wszystkich ras psów jest ponad czterysta, ale tylko nieliczna z nich część nadaje się dla osób z uczuleniem na sierść. Zdaje się, że najbardziej popularnym psem z włosami zamiast sierści to York, który jest bardzo odważny i energiczny. Jest także bardzo inteligentny. Ze względu na specyficzny charakter włosa musi on być poddawany odpowiedniej pielęgnacji a kąpiele powinny odbywać się regularnie przynajmniej raz na miesiąc. Pies włosy ma dość szorstkie, ale przyjemne w dotyku. Ich struktura jest dość gruba. Do pielęgnacji powinno się używać odpowiednich środków.

sierść psa

Psy obronne, które posiadają włosy

Do psów obronnych zalicza się Sznaucera, który mimo swojego porywczego charakteru posiada zdolności obronne. Posiada włosy zamiast sierści a wśród wszystkich psów z włosami są najbardziej opiekuńcze względem rodziny w której się wychowują i z którą przebywają. Sznaucer włosy zamiast sierści ma każdy osobnik z tej rasy. Posiadają one silny instynkt obronny i wykazują go już szczenięta na wczesnym etapie swego życia. Z tego właśnie powodu Sznaucer zyskał miano psa obronnego, który wymaga spokojnego a zarazem wysportowanego właściciela, który wykorzysta psa nie do walk między zwierzętami a do walki o medale.

Przyjazne rasy psów posiadające włosy

Do najbardziej przyjaznych psów wśród psów z włosami zamiast sierści zalicza się kilka ras. Niemniej jednak jest jedna rasa psów, która wygląda jakby wiecznie się uśmiechała. Jego usposobienie oraz temperament wprawia w dobry humor oraz wywołuje pozytywne emocje i skojarzenia. Mowa oczywiście o Samojedzie, którego zdobi wspaniała biała i puszysta szata włosów. Na Syberii służył jako pies myśliwski i zaprzęgowy. Jest bardzo przyjacielski, żywotny oraz lubi żyć blisko z człowiekiem. Jego żywy temperament objawia się także wrodzoną potrzebą ruchu. Z psem należy wychodzić na liczne spacery oraz organizować mu aktywności ruchowe, które uwielbia. Strach oraz agresja są mu obce. Idealnie odnajdzie się w roli stróża. Podsumowując, wśród ras psów posiadających włosy zamiast sierści znajdują się różne odmiany. Wśród nich znajdują się zarówno psy towarzyskie, obronne, myśliwskie oraz te, które są idealnymi kanapowcami dla leniuchów oraz te, które idealnie odnajdą się w towarzystwie opiekunów aktywnych z którymi będą uprawiać sporty lub im po prostu towarzysząc.