Jak rozpoznać dobrą hodowlę petit basset griffon vendeen?

Stało się. Postanowiłeś kupić petit basset griffon vendeen i chcesz psa pochodzącego z hodowli. Nie każdy jednak musi od razu wiedzieć czy hodowla jest wiarygodna oraz czy można jej zaufać. W poniższym artykule podamy kilka wskazówek jak nie popełnić błędu przy zakupie rasowego psa.

Dobra hodowla czyli jaka?

Zakup psa jakiekolwiek rasy z tak zwanej pseudohodowli, która jest niezarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce jest nielegalne. Poza tym w tego typu miejscach zdarza się, że zwierzęta są rozmnażane w sposób nieodpowiedni oraz je krzywdzący. Mieszkają w strasznych warunkach i często są narażone na choroby, ból i cierpienie. Wiadomo, że psy te zasługują na lepsze życie i szczęściem dla nich jest wyrwanie się z tego typu hodowli, ale utrzymanie takiego psa przy odpowiednim zdrowiu może okazać się bardzo kosztowne. Jeśli chcemy zakupić petit basset griffon vendeen prawdziwej rasy, należy zwrócić się do hodowli, która jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce. Jeśli myślimy o innym rozwiązaniu warto pomyśleć o psiaku ze schroniska.

hodowla petit basset griffon vendéen

Jak zweryfikować hodowlę psów?

Zweryfikowanie hodowli psów rasowych wbrew pozorom nie jest takie proste. Pseudo hodowle petit basset griffon vendeen odpowiednio się kamuflują. Nawet w sposób na który potrafią się nabrać najbardziej wykwintni hodowcy psów. Instytucją, która zrzesza legalne hodowle jest Związek Kynologiczny w Polsce, który funkcjonuje od tysiąc dziewięćset trzydziestego ósmego roku. To jedyna organizacja kynologiczna, która należy do Międzynarodowej Federacji Kynologicznej, która ustala światowe standardy dotyczące psich ras.

Związek Kynologiczny w Polsce kontroluje oraz skupia wszystkich hodowców każdej rasy. To instytucja  do której można śmiało się zwrócić w sprawie zweryfikowania wiarygodności danej hodowli. Organizacja ta posiada liczne oddziały terenowe zlokalizowane w wielu miastach Polski. Ponadto w całym kraju organizuje wystawy psów rasowych – zarówno krajowe jak i międzynarodowe. W Polsce tylko Związek Kynologiczny ma prawo nadać psu

Zastanów się przed zakupem psa rasowego

Zadaniem dobrego hodowcy psów rasowych to przede wszystkim idealne utrzymanie psa. Powinien on obdarzyć idealną opieką całą rasę oraz zapewnić higieniczne warunki utrzymania. Właściwe żywienie to podstawa w przypadku każdej rasy. Zarówno i teraz zdaje się to być oczywistością. Niemniej jednak regularne kontrole u weterynarza powinny mieć miejsce przynajmniej raz na rok a szczepienia ochronne powinny się odbywać zgodnie z harmonogramem i kalendarzem szczepień.

Petit basset griffon vedndeen powinien być kontrolowany w przypadku kontaktów z innymi rasami, aby nie doszło do krycia, które może okazać się fatalne w skutkach. Zakup psa to duża odpowiedzialność tak samo jak jego utrzymanie oraz wychowanie. Niemniej jednak pies rasowy to szczególna odpowiedzialność, dlatego przed jego zakupem należy się dobrze zastanowić nad tym czy jesteśmy w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki oraz opiekę.