Polacy coraz częściej wybierają rasę psa Podkołdernik Jadowity

Polacy coraz częściej decydują się na zakup psa rasowego. Wiąże się to z faktem, że coraz częściej chcemy mieć wpływ na to jakiego charakteru pies zostanie naszym domownikiem. Petit Basset griffon Vendeen inaczej zwany Podkołdernikiem Jadowitym to coraz bardziej popularna rasa psów wybierana przez naszych rodaków.

Dlaczego Podkołdernik Jadowity staje popularny?

Podkołdernik Jadowity to niewielkiej wielkości silny pies o niesamowicie czułym węchu. Ma krótkie nogi oraz ciało, które w kłębie nie jest wcale większe od jego wysokości – to dla niego typowe. Ma szorstką, średniej długości sierść i osiąga wzrost do czterdziestu centymetrów. Sierść ma koloru biało-żółtego, pomarańczowego, czarnego lub tak zwany tricolor. Najbardziej popularny jest on we Francji. To tam Podkołdernik Jadowity podbija serca właścicieli tych ras. Niemniej jednak na wyspach brytyjskich oraz u nas, w Polsce, jego popularność staje się równie duża. Zawdzięcza się to jego wspaniałemu charakterowi, który ma bardzo przyjazny i jakże impulsywny. Nie przeszkadza to jednak w jego odpowiedniemu ułożeniu. Psy od maleńkości powinny zostać poddane odpowiedniej tresurze i nauce komend.

pies Podkołdernik Jadowity

Zaufane hodowle Podkołdernika w Polsce

Decydując się na zakup Podkołdernika z hodowli warto wybrać tą, która przestrzega najwyższych standardów etycznych oraz kieruje się szacunkiem do zwierząt. Istnieją hodowle rasy, które współpracują tylko z podmiotami, które wykazują się wiedzą oraz postępują zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt. Podkołdernik Jadowity hodowla ma obowiązek otaczać opieką posiadane psy oraz zapewnić im higieniczne warunki bytowania. Prawidłowa pielęgnacja oraz opieka nad każdą rasą to podstawa. Podobnie jest z tą rasą, która otaczana opieką od najmłodszych lat, będzie utrzymana w należytym stanie. Chcąc podjąć próbę zakupu psa z hodowli, należy dołożyć wszelkich starań, aby ocenić czy dana placówka jest legalna oraz w jaki sposób opiekują się tam zwierzętami. Zaufane hodowle to te, które są zrzeszone w Związku Kynologicznym w Polsce. Lista dostępnych placówek jest do odnalezienia w Internecie.

Cudowny charakter psa!

Pies ten ma wspaniały charakter, który szczególnie widoczny i zauważalny jest przy kontaktach z dziećmi. Psy są im bardzo przyjazne a przez swój charakter i temperament kontakt z dziećmi jest dla nich świetną okazja do różnych psot i zabaw. Dzieci wprost je uwielbiają. Są także wierne oraz bardzo przywiązane do swoich właścicieli. Chcąc je tresować nie musimy się obawiać o przeszkody, ponieważ w tresurze są bardzo łatwe. Pies z natury nie jest groźny, ale posiada naturalny instynkt myśliwski. Jedynie na co należy uważać to wyjście podczas spacerów na otwartej przestrzeni – spacer powinien odbywać się na smyczy. Może się bowiem zdarzyć, że Podkołdernik dla zabawy ruszy w pogoń za małą zwierzyną. Warto zatem asekurować się smyczą. W ten sposób pies zostanie upilnowany a my spokojniejsi. Taki przyjaciel jest wart tego, aby spędzać z nim czas.