Jakie kolory widzi pies? Gdzie szukać informacji?

Gdzie szukac informacji na temat wzroku pasa oraz odpowiedzi na takie pytania jak jakie kolory widzi pies czy też czy pies widzi w ciemności?

Czy pies widzi w ciemności?

Myslisz, że psy nie rozróżniają kolorów, widząc świat jedynie w czarno-białych barwach? Otóż nic bardziej mylnego! Na samym początku pragniemy poinformować, że wnioski na temat wzroku psa wysnuwane są na podstawie budowy siatkówki oka i nie da się ich potwierdzić z całą pewnością. Psy posiadają ostrość widzenia zarówno z bliska jak i z daleka, co wynika z budowy siatkówki, niemniej jednak jest ona znacznie gorsza, niż u człowieka. Szacuje się, że widzą nawet kilkukrotnie mniej ostry obraz , iż widziałby go człowiek. Jakie kolory widzi pies?

Jakie kolory widzi pies – sposób odbioru obrazów

By odpowiedziec na pytanie jakie kolory i obrazy widzi pies oraz czy widzi w ciemności zaznaczmy, że wzrok psa nie jest jednakowy. Budowa siatkówki oka może różnić się w przypadku niektórych ras.Szacuje się, że w ciemności czy w półmroku potrafią dostrzec nawet siedmiokrotnie więcej szczegółów. Znaczenie ma również wzmożona reakcja wzroku psa na ruch. Co więcej, psiaki inaczej niż my odbierają światło, które nie jest jednostajne, a migające. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów związanych z wzrokiem psa i zdolnością widzenia – zapoznaj się z blogiem na stronie Bowl and Bone!