Piękne i zdrowie szczeniaki petit basset griffon vendeen

Każdy kocha małe szczeniaki. Są słodkie i urocze a pociechy jest z nimi co niemiara. Dlatego też warto posiadać psa od maleńkości. Niemniej jednak urocze usposobienie z czasem mija i przekształca się w psa z ukształtowanym charakterem, ale warto poznawać się nawzajem już od pierwszych miesięcy.

Wszyscy kochają szczeniaki

To, że wszyscy kochają szczeniaki to oczywistość. Podbijają one serca zarówno dzieci jak i dorosłych. Jeśli wspólnie z domownikami postanowiliście zdecydować się na posiadanie małego psiego brzdąca, ważne jest, aby dopasować rasę do własnych możliwości i stylu życia. Nie należy zapominać, że posiadanie psa to obowiązek finansowy, czasowy oraz mieszkaniowy. Duże psy potrzebują większej przestrzeni i więcej miejsca. Natomiast małe odnajdą się w każdym domu. Kupując szczeniaczka warto zwrócić uwagę na rasę, ponieważ z czasem mała urocza kuleczka może się zmienić w wielkiego kilkudziesięciu kilogramowego psa, który zajmie pół kanapy.

petit basset szczeniaki

Rasa petit basset griffon vendeen należy do ras średniej wielkości, więc dorosłe psy nie są duże. Wręcz przeciwnie, ich średniej wielkości gabaryt jest typowy. Jak każda inna rasa tak i ta jest przeurocze. Małe pieski są bardzo temperamentne i chętne do zabaw. Są jednak bardzo żywotne i ruchliwe, dlatego nie są polecane do kontaktu z bardzo małymi dziećmi. Całkowicie przez przypadek mogą je niechcący zadrapać lub skrzywdzić, ale z pewnością nie zrobią tego celowo, ponieważ uwielbiają kontakt z człowiekiem a szczególnie z dziećmi z którymi mogą się bawić godzinami.

Petit basset griffon vendeen są wyjątkowe!

Rasa ta jest bardzo wyjątkowa. Przy odpowiednim ułożeniu psa można liczyć na wiernego kompana do zabaw dla dzieci w każdym wieku. Dzieci je wprost uwielbiają, ponieważ potrafią być cierpliwe oraz bardzo opiekuńcze. Swoich opiekunów nie pozwolą nigdy skrzywdzić. Petit basset griffon vendéen szczeniaki przejawiają już instynkty łowcze, ponieważ takie jest ich pierwotne przeznaczenie. Niemniej jednak dla właścicieli nie jest to zbyt uciążliwe, ponieważ wystarczy wyprowadzać psa na smyczy, aby nie pobiegł śladem innych zwierząt. W kwestii domowych towarzyszy jakimi mogą się okazać całkowicie inne zwierzęta, można liczyć na bardzo dobre relacje.

Małe i duże petit bassety świetnie czują się w towarzystwie zwierząt domowych, bez względu na to czy jest to żółw, świnka morska czy chomik. Jak widać rasa ta jest bardzo przyjacielska, otwarta, wesoła. W związku z tym psy te zasługują na miano bardzo wyjątkowych. Do tego dochodzi opieka, która jest nie bardziej wymagająca, niż w przypadku innych ras. Osoby samotne jak i zarówno te z rodzinami odnajdą w basecie wendejskim wspaniałego przyjaciela, który lubi zabawy i towarzystwo. Jest świetnym codziennym kompanem nie tylko dla dzieci, ale i dla osób starszych, którym kontakt z psem da wiele radości. W związku z tym, że rasa nie jest ani trochę agresywna, wykorzystuje się bassety do zajęć terapeutycznych z chorymi dziećmi, co przynosi im ogromne postępy.