Tresura i wychodzenie psów rasy Petit Basset Griffon Vendéen

Jak każda inna rasa, tak i Petit Basset Griffon Vendeen musi zostać odpowiednio ułożony. Wystarczy już piętnaście minut dziennie poświęcanych psu od maleńkości na tresurę, aby wyrobić w nim pożądane nawyki, takie jak na przykład posłuszeństwo.

Zacznij tresurę od młodego

Tresura psa powinna rozpocząć się już od momentu trafienia Petit Basset Griffon Vendeen do domu lub nowych właścicieli. Jeśli pies trafia jako szczeniak nie przeszkadza to w nauce. Na początku należy ustalić teren na którym pies może się bawić, załatwiać swoje potrzeby oraz miejsce odpoczynku. Gdy nie będzie on przestrzegał wyznaczonych miejsc należy konsekwentnie mu o nich przypominać. Niektórzy właściciele sami mieszają psom w głowach najpierw czegoś zabraniając a następnie pozwalając. Konsekwencja jest bardzo ważna i istotna w procesie tresury i układania rasy, ponieważ w tym przypadku pies sam już nie wie co może a czego nie, więc na próbę stara się sprawdzić gdzie znajdują się pewne granice

petit basset griffon vendéen tresura psa

Psy rasy petit basset griffon vendéen potrzebują czasu

Rasa Petit Basset Griffon Vendeen nie jest zbyt wymagająca. Niemniej jednak Petit Basset Griffon Vendeen szkolenie powinien rozpocząć już od małego, ponieważ potrzebują one czasu, aby wyzbyć się pewnych instynktów. Mimo, że psy tej rasy są bardzo otwarte i przyjacielskie, są także impulsywne, co oznacza w ich przypadku dużą spontaniczność, która w nich drzemie i którą ciężko opanować. Z czasem jednak na skutek odpowiedniej tresury pies tej rasy stanie się posłuszny, ponieważ zainicjowanie szkolenia poprzez zabawę przyniesie najlepsze efekty. Dostępne techniki szkoleń nie są skomplikowane ani złożone dlatego będą łatwe do przyuczenia dla opiekuna. Wszystkie informacje są jasne i zwięzłe, ale przekazanie informacji psu także powinno być jasne i klarowne. Trenując psa wystarczy znaleźć chwilkę czasu. Wystarczy nam do tego jedna ręka i głos, którym będziemy wydawać komendy oraz oczywiście chęć.

Największe zalety tresury psa

Szkolenie jest skuteczne jeśli przynosi efekty, ale aby pies nauczył się tego czego od niego oczekujemy, musimy go odpowiednio nagradzać. Szkolenie Petit Basset Griffon Vendeen może okazać się świetną zabawą dla obu stron. Szkolenie psa to przede wszystkim tworzenie więzi między nim a jego właścicielem. Istnieje pięć najważniejszych zalet wynikających ze szkolenia psa. Na pierwszym plasuje się posłuszeństwo, dzięki któremu pies potrafi oddać się codziennym czynnościom jak warowanie czy aportowanie. Kolejna ważna rzecz wynikająca ze szkolenia psa to jego aktywność umysłowa. Szczególnie petity, które są skore do wszelkich zabaw, doskonale odnajdują się podczas wszelkich komend i ćwiczeń.

Dzięki temu zachowują dobrą formę zarówno psychiczną jak i fizyczną. Budowanie relacji na linii właściciel pies to równie ważna kwestia, która scala cały proces szkolenia. Pies czuje przynależność do swojego opiekuna oraz z chęcią wykonuje powierzone mu zadania oraz komendy. Pies posiada poprzez to pewną celowość oraz większą chęć i sens swojego życia i istnienia. Jednym słowem czuje się potrzebny.