Nie wiesz jak nauczyć psa komendy siad?

Jeśli od niedawna jesteśmy właścicielami małego czy też większego pieska, z pewnością do pierwszych, naszych zadań należeć będzie zaopatrzenie psiaka w niezbędne przedmioty takie jak legowisko, smycz, odpowiednie karma, miski do jedzenia i picia czy zabawki. Kolejno zajmiemy się trenowaniem naszego pupila, by był grzeczny i słuchał właścicieli. Jak nauczyć psa komendy siad? Przeczytaj!

Szkolenie małego pieska

By pies był posłuszny, musimy zbudować w jego oczach autorytet. Jedną z podstawowych komend, jest polecenie siad. Decydując się na nauczenie swojego pupila podstawowych poleceń, zwykle wlaśnie od tego zaczniemy, gdyż jest bardzo przydatne w codziennym życiu z czworonogiem. Dlaczego? Komenda siad pozwala na opanowanie zachowania psa w różnych sytuacjach, gdy to piesek reaguje zbyt gwałtownie na jakiś bodziec lub wydarzenie.

Jak nauczyć psa komendy siad – nasze wskazówki?

Podzielenie całego procesu na kilka etapów jest najbardziej efektywnym sposobem na przyswojenie przez psiaka nowej komendy. Jak nauczyć psa komendy siad? Etap pierwszy to użycie do nauki smakołyku, który wyciągamy do góry, pies usiądzie wtedy i wyciągnie pyszczek w górę. Gdy tak się stanie, wypowiadamy komendę siad i podajemy psiakowi nagrodę – smakołyk. Etap drugi to powtórzenie wyżej opisanej czynności, bez użycia smakołyków. Etap trzeci – rezygnujemy z wyciągania ręki aczkolwiek, gdy pies poprawnie wykona komende, nagradzamy go smakołykiem. Etap czwarty to całkowita rezygnacja z nagrody w postaci smakołyku.