Preparaty przeciwpchelne dla kotów a ukąszenia pcheł

Pchły to pasożyty zewnętrzne, które żyją na skórze i przeżywają, żywiąc się krwią zwierząt. Istnieje wiele gatunków pcheł. Głównymi pchłami atakującymi zwierzęta domowe są pchła kocia i, rzadziej, pchła psia. Te pchły mogą również zarażać inne zwierzęta domowe, takie jak króliki, świnki morskie, szczury, myszy i kurczaki, a także dzikie zwierzęta i ludzi. Dlaczego pchły są problemem? Ukąszenia pcheł są najczęstszą przyczyną chorób skóry u zwierząt dlatego też preparaty przeciwpchelne dla kotów i psów to produkty bardzo często kupowane przez właścicieli zwierzaków.

preparaty przeciwpchelne dla kotów

Dlaczego zwierzęta mają pchły?

Ukąszenia pcheł są drażniące i bolesne dla zwierząt oraz powodują uszkodzenia skóry. Niektóre zwierzęta nie reagują lub reagują na ukąszenia pcheł tylko sporadycznie drapiąc się. Inne są bardziej wrażliwe i będą intensywnie drapać i gryźć obszar, co powoduje dalsze urazy skóry i może prowadzić do wtórnej infekcji.

Preparaty przeciwpchelne dla kotów w Animalia

Warto wiedzieć, że psy i koty mogą rozwinąć ciężką reakcję alergiczną lub nadwrażliwość na ukąszenia pcheł. Nazywa się to alergicznym, pchlim zapaleniem skóry. bolesnym stanem skóry charakteryzującym się bezwłosymi, swędzącymi punktami, zwykle widocznymi na grzbiecie lub nasadzie ogona. Preparaty przeciwpchelne dla kotów to jedna z propozycji jaką znajdziemy w sklepie online Animalia, który działa w formie sklepu zoologicznego, który oferuje swoje produkty dla właścicieli zwierząt domowych jak psy i koty ale także prowadzi sprzedaż asortymentu zwierzęcego dla ptaków czy gryzoni.