Dlaczego konie jedzą siano łąkowe kostka?

Co je koń? Osoby, które nigdy nie były zaangażowane w pielęgnowanie tych zwierząt często myślą, że pożywieniem dla koni jest jedynie siano łąkowe kostka. Niemniej jednak żywienie koni to szeroki temat i istnieje wiele podejść do tego, co powinien jeść koń.

Dieta dla konia

Warto wiedzieć, że to co oraz ile zje koń będzie miało bezpośredni wpływ na jego zdrowie oraz kondycję. Na rynku istnieje wiele produktów, dostarczanych przez firmy produkcyjne z całego świata. Są to oprócz granulatów i musli, również cała gama substytutów siana i specjalnych mieszanek na każdy możliwy problem. Dlaczego konie jedzą siano? Ze względu na to, iż siano zawiera włókno, które jest niezwykle istotne dla końskiego układu pokarmowego. Poza wyjątkowymi sytuacjami jak specjalna dieta, dorosły koń powinien otrzymać 1 kg siana na każde 100 kg wagi. Dla konie, które nie pracują bądź też wykonują jedynie lekką pracę siano wystarcza jako jedyny element diety. Ile kosztuje siano łąkowe kostka?

Siano łąkowe kostka w Animalia

Wysokiej jakości siano łąkowe to produkt, który znajdziemy w sklepach internetowych oraz stacjonarnych, które specjalizują się w sprzedaży pokarmu dla koni. Jego cena może być różna w zależności od jakości a także wagi produktu. W sklepie internetowym animalia 10 kg siana łąkowego kosztuje 49,95. Animalia oferuje w swoim katalogu także inne pokarmy dla konia, których zadaniem jest urozmaicenie diety.