Akcesoria dla psów: małych, dużych i tych gdzieś pośrodku

Jesteś właścicielem psiaka? Krótkowłosego kundelka, lewitującego tuż nad ziemią greyhounda czy majestatycznie gigantycznego i przyjacielskiego nowofunlanda? Niezależnie od tego, jaki jest Twój najlepszy czworonożny przyjaciel, z pewnością przydadzą Ci się dobrej jakości akcesoria dla psów, dzięki którym zadbasz o dobre zdrowie i odpowiednią kondycję podopiecznego. Jakie akcesoria są najważniejsze dla właścicieli psów, a o czym można zapomnieć na początku?

Akcesoria dla psów, czyli podstawa pielęgnacji psiaka

A więc adoptowałeś psa ze schroniska czy fundacji, przygarnąłeś znajdę, kupiłeś długo wyczekiwanego samoyeda. I oto czas zająć się tą przyjacielską bestią, rozkrzyczanym podopiecznym, biegającym absolutnie wszędzie gdzie się da Twoim drugim cieniem. Jakie akcesoria dla psów będą Ci niezbędne w pierwszej kolejności? Wymieniłabym następujące przybory pielęgnacyjne i nie tylko:

  • smycz oraz szelki – dopasowane do wielkości psa, odpowiednio regulowane, wygodne, nie krępujące jego ruchów;
  • szczotka do sierści lub furminator – czyli coś, co pozwoli Ci zadbać o mięciutką sierść podopiecznego;
  • najlepsze zabawki – poprzedni właściciel psa (czy to hodowca, czy opiekun z fundacji) z pewnością zna jego ulubione zabawy i najbardziej atrakcyjne piłeczki. Zainwestuj w nie, by ucieszyć psiaka;
  • miska na karmę i wodę – duża, najlepiej ceramiczna (najmniej zmienia smak wody) i taka, której przypadkowe machnięcie ogona nie wywróci;
  • akcesoria do sprzątania po psie – nie zostawiaj po nim bałaganu. Nie ma nic gorszego niż osoby, które pozostawiają psie kupy na środku trawnika – nie bądź jak oni. Pięknie prosimy.

akcesoria dla psów

Co jeszcze?

Co tylko chcesz tak naprawdę. Ważne, by było dobrej jakości. Wyprawka dla psa za pierwszym razem to nie lada wyzwanie, ale wierzymy, że dasz radę! Akcesoria dla psów to żaden sekret.